Çevrim İçi Kullanıcılar

8 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Rasgele Resim

amurluky17.jpg

GURURLARIMIZ:

Köyümüzün Başarılı Gençleri Hakkında Bizleri Gururlandıran Haberler

 ÇOBAN HEYKELTIRAŞ

Metin DOĞRUKARTAL

Kars merkeze bağlı Çamurlu köyünde geçimini çiftçilik ve hayvancılık ve çobanlık yaparak sağlayan Metin Doğrukartal, tarihi 12 Havariler Kilisesi'nin minyatürünü de taştan yaptı.
Gerçeğinden ayırt edilmeyen minyatür görenleri hayrete düşürürken, kaldırım üzerine konulan minyatür bina, sonbahar yaprakları arasında adeta göz kamaştırdı.
Yaptığı heykellerle görenleri şaşırtan Metin Doğrukartal, çevreden bulduğu işlenebilir taşları evine getirerek, ot biçmede kullanılan malzemeler, çekiç, tornavida, örs ve çiviyle çalışmalarını sürdürüyor. 'Çoban heykeltraş' olarak bilinen ve bütün başarısını azmine borçlu olduğunu söyleyen Metin Doğrukartal, sert taşları bile pamuk gibi işleyebildiğini belirterek, "Destek verildiği takdirde daha da iyi heykeller yapabilirim. Ben kendi imkanımla bu kadarını yapabiliyorum. Gördüğüm bir şeyi hafızamda tutup onu işleyebiliyorum" dedi.
Kars'ın tarihi binalarından oluşan 'Kars minyatürü' yapmak isteyen fakat destek bulamadığı için şimdilik çalışmasının proje aşamasında olduğunu dile getiren çoban heykeltraş, 15 gün içinde tamamladığı 12 Havariler Kilisesi'nin minyatürünü beğeniye sundu. Uzun yıllar önce Kars Müzesi olarak kullanılan ve ardından da camiye çevrilerek, 'Kümbet Camii' ismini alan 12 Havariler Kilisesi'ni siyah taşa işleyen Metin Doğrukartal'ın bu çalışması büyük beğeni topladı.
Kars'ta kaldırım üzerine bırakılan minyatür taş bina yağmur ve sonbahar yaprakları altında güzel bir görüntü oluşturdu.

ÇOBANLIKTAN ÜNİVERSİTEYE ;

Ali Sait YILKIN

Çobanlık yaparken çalışıp üniversite kazandı. 

Memleketi Kars'ta 7 yaşında çobanlığa başlayan Ali Sait Yilkin'in sıradışı öyküsü bu. Bir yandan ilk ve orta öğrenimini sürdüren bir yandan da tatillerde çobanlık yapan Ali Sait'in hayatı 19'unda değişti. O yaz dağda iki koyunu kaptırdığı için Çankırı'ya kaçarak simit satarak yaşadı. 

Birkaç ay sonra Kars'a dönen Ali Sait, kesin kararını da burada verdi. Üniversiteyi kazandı. Bugün Bilgi Üniversitesi 3. sınıfında okuyan Ali, bir vakıf için İstanbul dışından gelen öğrencilere yol gösteriyor. Büyük bir reklam ajansında çalışıyor. 

Çankırı'da simit satarken Milli Piyango'nun düzenlediği bir organizasyonda biletine televizyon çıkan Ali Sait, '4 ay başucumda durdu televizyon. Çalıştıramıyordum çünkü kaldığım odada elektrik yoktu.' diyor. 

Gündüz çobanlık yaptı, geceleri ise sabahlara kadar ders çalıştı. Bilgi Üniversitesi'ni burslu kazandı. Şimdi ise kendisi gibi zorluk çeken öğrenciler için projeler üretiyor. 

Çobanlıktan koordinatörlüğe uzanan başarı öyküsü, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını gözler önüne seriyor. Ali Sait Yilkin, 1982'de Kars'ta doğdu. 7 yaşına geldiğinde çobanlık yapmaya başladı. 19 yaşına kadar yaz aylarında çobanlık yapmayı sürdüren genç, kış aylarının dondurucu soğuğunda 35 kilometre uzaklıktaki okuluna hergün yürüyerek gitti. Liseyi bitiren Yilkin, daha sonra evden kaçtı ve Çankırı'ya gitti. Burada simit sattı. Üçüncü sınıf otellerde kaldı. 21 yaşına geldiğinde Kars'a tekrar geri döndü ve yeniden çobanlık yapmak zorunda kaldı. 

Hayatının bu şekilde devam etmesini istemeyen Yilkin, üniversiteye gitmeye karar verdi. Maddi imkanı olmadığından gündüz çobanlık yaptı, geceleri de sabahlara kadar ders çalıştı. 2003 yılında girdiği üniversite sınavını kazandı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Siyaset Bilimi bölümünde burslu okuma hakkını elde etti. İstanbul'da maddi ve manevi sorunlarla karşılaşan Yilkin, şu anda bir sivil toplum kuruluşunun 300 kişiyi kapsayan projesinde koordinatörlük görevini yürütüyor ve kendisi gibi zor koşullarda yetişen öğrencilere yardım ediyor. 

Çankırı'da Milli Piyangonun düzenlediği bir organizasyon vardı. Bana da bilet vermişlerdi. Biletime televizyon çıkmış, haberim yok. 4 ay başucumuda durdu televizyon. Çok sevinmiştim ama çalıştıramıyordum. Çünkü, kaldığım odada elektriğim yoktu. 

Dağlar tek arkadaşımdı. Büyük şehire gitmek için iki şansım vardı. Ya üniversiteyi kazanacaktım, yada milli piyango. Destek alabildiğim tek kişi köyün imamıydı. Onunla çok dertleştim. 

Üniversiteyi kazanır kazanmaz, büyük bir heyecanla şehri görmeye gittim. O kadar heyecanlıydım ki, tir tir titriyordum. Trenden iner inmez 'Ben buradan kopmayacağım. Başarılı olmak için çok çalışacağım.' sözünü verdim kendime.

 MİLLİ TAEKWANDOCUMUZ;

Selahattin ATEŞMEN

01.02.1959 yılında Kars'ın Çamurlu köyünde dünyaya gelen Selahattin Atesmen 6 yaşında İstanbul'a gelerek ilk ve orta eğitimini  burada tamamladı.
 
1973 yılında Fındıkzade Busido Spor Merkezinde Galip Yalçınkaya yönetiminde Taekwondo ile tanıştıı ve Taekwondo kariyerinin  basamaklarını 
 
hızla tırmanmaya başladı. 1976 yılında Altınay Spor Kulübü'nde 1 dan oldu. Hiç ara vermeden Taekwondoya devam eden Selahattin Atesmen şu 
 
anda 6 dan olarak Taekwondo hayatına devam etmektedir.Taekwondo da yakaladığı düzeni aile hayatında da yakalayan Selahattin Atesmen  evli, 3 
 
kız çocuğa ve birde toruna sahip...
Türk taekwondosuna senelerce hizmet etmiş, milli takımda görev almış, İstanbul Taekwondosunun önde gelen bir ismi.(6'dan Taekwondocu, uluslararası hakem, 5. kademe teknik direktör, antrenör)

SANATÇI, ŞAİR,AKTİVİST:

Ozan ŞİAR (Seyfettin) AĞDAŞAN  

1957 Kars Merkez Çamurlu Köyü doğumlu Seyfettin AĞDAŞAN baba Talip, ana Zernişan`dan olma; yedi kardeşin ilkidir. İlk okulu Kars, Orta ve Lise öğrenimini Ağrı'da yatılı bitirdi. Gazi Eğitim Enst. Müzik bölümü yarışma Sınavlarını 1. kazandı, Yüksek öğrenimini Ankara`da sürdürdü. Gazi Üniv. Eğitim Fak. Türk Dili Edebiyatı böl. ne geçti. Bakanlıklarda kamu görevlerinde bulundu. Hükümetlerin baskıcı tutumlarından dolayı 1977’de memuriyetten istifa etti. Basın, yayının çeşitli birimlerinde çalıştı, yazarlık yaptı. Yaşamı, renkli şiirleri, özgün yazıları ve nakşettiği besteleri Üniversitelerde araştırma, Dr. a tezlerine konu oldu. 
Yazıp, bestelediği; yönetmenliğini yaptığı yapıtları birçok sanatçılar tarafından seslendirildi. 
Yaşamını, çalışmalarını sanat çınarımız, insanlık mücadelesinin yılmaz öncülerinden türkü ana Ozan ŞAHTURNA ile 1987’de birleştirdi. 1990 doğ. ŞAFAK MELODİ ve 1993 doğ. ŞİRİN AĞDAŞAN kızları sinema oyuncuları, ödüllerle süsledikleri Müzik Çalışmaları, Toplumsal Aksiyonları ve Akademik Eğitimleriyle örnek genç kuşak Kültür Sanat elçilerimizdir.
İNSANLIK albümü (1988) Ozanlık- Halk Müziğimize otantik ve çağdaş müzik sentezinde çok sesli renk kattı. Çok yönlü özgün müzikal, edebi eserleri,uluslararası değerlerimizden sanatçı, yazar seçkin kadın Halk Ozanımız Şahturna ile kollektif ve solo yapıtları yankı buldu. Saz, Tar Piyano enstrümanlarını icra eden Ozan Şiar Ağdaşan’ın Yapıtları çiçek bahçesi gibidir: Yaşanası dünya davası, sevgi, paylaşım, direnç, umut, özgürlük, doğa, mizah, çocuk temaları, felsefe, barış...
Sanat beşiği Anadolu’nun çeşitli müzik formlarını yorumlayabilen çok yönlü sanatçı yazarımız Ozan Şiar Ağdaşan, edebiyat alanında önemli bir konuma haizdir.
Müzik albümlerin yanısıra, kitaplarda, antolojilerde, çeşitli dergilerde yerini alan Ozan Şiar Ağdaşan, türkü ana Şahturna vd. yazarlarla solo albümlere kollektif kitaplara imza attı:
Şakıyan Turna- Şahturna & Ozan Şiar Can Yayınları İstanbul 1998 Yurt içi Avrupa, İnadına Sevdamz Şafak Yayın Berlin, ANAFİLYA 2003 Holland, 29 Harfle Dünyadan 29 Şair Havuz Yayın. Köln 2002, Sesin Sesi- ‘Was du auch suchst, such es in dir selbst’ Gurbet İşçileri, Cennetin Yapısı Tapusu, Ela Gözlüm, Singer und Poesten mit der Laute, Ozanlar Birliği Şiir Antolojisi, 20. Yüzyıl Şairleri, Çağının Ozanları, From Love To Protest, Pir Sultan, Kervan, Anadolu Ozanları, Berfin, Cem, Ozanlıkta Başkaldırı, Çağdaş Kars Haber, Doğu Anadolu Halk Şairleri, Anadolunun Dertli Ozanları, Halk Şiirinde Emperyalizme Başkaldırı Antoloji 2010, Umudun Direncin Barışın Sesi Türkü Ana Ozan ŞAHTURNA Yurt İçi ve Uluslararası Yapıtları, Özgün Çalışmaları, İnsanlık Mücadelesi Ürün Yayınları Ankara 2011 
ATEŞLERDE DANS ETTİK- YÜREK ATIŞI YAZILAR VE ŞİİR BAHÇESİ Ürün Yayınları Ankara Ocak 2010
DERGİLER SEÇKİN YAYIN SİTELERİ:
Her Şeye Karşın Edebiyat Sanat Düşün Ankara Dergi Kitap 2007, Kocaeli 2008, Kafkarsya Cumhuriyeti, Nurhak, Antoloji, Alevi Gündem, Roj, Şeyh Bedrettin, Çitlembik, Emek, Kürecik, Pirsultan Arguvan Yolu 2010 Haberin Adresi, Gomanveb, Pirsultan, Serhat Kars-Kafkarsya, Facebook, Devrimci Demokrat vb web sitelerinde, dergilerde, gazete, basın- yayınlarda Ozan Şiar Can&Şah Turna Güncel felsefi-edebi, sanatsal, kültürel yazıları ve şiirleri...
ÜNİVERSİTELERDE DR. TEZLERİNE KATKI SUNDUĞU BİLİMCİLER, Müzikleri, Yaşamı Şiirleri Özgün Makaleleri: 
-Kadın Aşıklar Tezi İstanbul Üniv. Dr.Sevilay Çınar`a katkı sundu 2010 Kadın Aşıklar Kalan Müzik
Gazi Üniversitesi Edb. Fak. “Sazın ve Sözün Sultanları” isimli Projede, Kitap Çalışmasında şiirleri ve makalesi ile yer aldı. Ayrıca, bir çok tez çalışmalarına yapıtları yayın aşamasında.
Seçkin albümleri arasında: İNSANLIK, KLASİKLER (Halaya Kalkın, Dünyalı Olsam) , SÖYLE GÜLÜM
YOLUNDA KÖPRÜ OLSA, GÜNEŞLE VURUN BENİ! SEVDAMIZI SUYA YAZDIK SINIFTA KALMASIN SEVGi 
AY BİZLERE ŞAHİT OLDU Türkü Ana ŞAHTURNA ŞAFAK MELODİ&ŞİRİN AĞDAŞAN 2010 Anadolu Müzik
2) Yönetmenliğini Yaptığı Yayınlanan Klipleri -Albümleri (Uluslararası değerimiz Aşık Şahturna) ile Kolektif Çalışmaları: Halay Kalkın, Susurluk, Çocuklar Çiçektir Almanca Şafak&Şirin Ağdaşan, Ayrılık Gurbet: Şirin Şafak Ağdaşan Şahturna, Sazım Beni Tanır Ancak, Barışa Çağrı, Sizin Derdiniz Seçim, Halkın Geçim, Acılar Bir gün bal olur, Barış Anası
Gönlümde Şahımsın: Ozan Şiar, Aşık Şahturna, BARIŞ TÜRKÜSÜ
SAZIM BENİ TANIR ANCAK 2010 ŞAHTURNA ŞAFAK MELODİ ŞİRİN Ozan ŞİAR 2010 TV. Yayını
Internationale Wissenschaftliche Bücher Universitäten, Universites, Universitaire- Turkish, Deutsch, Français die Gedichte- und Lieder von Ozan Şiar Ağdaşan
SÄNGER und POETEN mit der LAUTE mit der Laute Türkische AŞIK und OZAN Ursula Reinhart Tiago de Oliveira Pinto Des MUSEUM für VÖLKERKUNDE Abt. MUSİKETNOLOGİE 1989 Berlin 
Ozan Şahturna’nın Yaşamı, Sanatı, İnsanlık Mücadeleleri ve Seçkin Müzikleri, Şiirleri, Yazılarını derledi, düzenledi, Yurt içi ve Uluslararası bilim insanlarına Üniversitelerde kitap çalışmalarına kaynaklık etti.
Prof. f. Ethnomusikologie / Volksmusik - Forschungsbericht Singerin, Aktivistin Aşık ŞAH TURNA 
Vergleichende Musikwissenschaft Herausgegeben vonder Fachrichtung von Studenten des Frei Üniversitesi. (ilk baskı 1979’un güncelleşmiş 1987 varyantına katkı) Musikethnologische und Dozentin Ursula Reinhard’la asistan olarak çalıştı Halk Müziği, Aşık-Ozan Geleneği Halk Edebi
yatı 1987-2005 
-MUSIC, GENDER AND CULTURE ICTM Study ‘Marcia Herndon1990 Amerika 
-Egalitä,Liberte et pour la Fratern En 1987, le célèbre musicien Sahturna a épousé le chanteur et journaliste Ozan Siar Strasbourg
-Maria Richter, Prof. L. Soysal, Prof. Gil Anidjar Columbia Universty, New York City Revolution, Repre-
sentation, and the Transformation of the Aşık Genre in Turkei 2000 Aşık Şahturna Ozan Şah Turna) katkı
-„Der Schrei des Herzens A. K“ Der nächste Tag wird unser Tag Ozan Siar, Wenn die Todesglocken läuten Sahturna Arıkan Ofset Istanbul 2002
-ALLA TURCA Musik aus der Türkei Miteinander Leben in Berlin Dr. Martin Grewe Berlin, im April 1997
Ozan Şiar Ağdaşan: Almanca, ingilizce yayınlanan kitaplarda:
-‘‘Was du auch suchst, such es in dir selbst‘‘ Die Ausländerbeauftragte des Senats Kristina Kehl, Berlin Nowember 2002 Tomorrow will be our day `From Love To Protest Neukölln Alla turca
-Yazar Yıldıray Erdener Amerika MUSIK, Gender and Culture Şahturna Ozan Şiar söyleşileri, Yapıtları 
-Prof. Stephen Blum tarafından Aşık Şahturna, Ozan Şiar, Şirin&Şafak Ağdaşan seçkin besteleri, edebi yapıtları, renkli sazları, İnsanlık mücadeleleri araştırma konusu City University of New York ABD 2006
-Halk Ed. Çağdaş Ozanlık Şiir Müzik AraştırmaTez Mag. art Wien Üniv. Hande Sağlam 2010 Avusturya
-Toplumcu Ozanlık Aşıklık geleneği Dr Janos Sıpos Macaristan (UNGARN) Üniv.
-Türkisch, Deutsch, English, Français... Yürek Atışı Makale,Yazılar, Şiir Bahçesi Ozan Şiar ve Türkü Ana Şahturna, Şafak Melodi, Şirin Ağdaşan Ürün Yayınları 2011 Ankara
Anti demokratik uygulamalara ve bozuk sistemlere karşı mücadelelerini yurt dışında da sürdürdü. Kimi yarım aydınlar gibi tek yönlü, yarım olmadı. Haksızlık nerden, kimden gelirse, karşı durdu, bedeller ödedi.
Bin Yılın Türküsü’ 2000, ‘Kadının Türküsü’ 2004 gibi Dünya rekorlar (Guinnes) kitabına geçen büyük Pro
jelerde, kültürel aksiyonlarda yer aldılar aile boyu ödüllere kollektif çalışmalarla imza attıkları sanatçı, yazar, aktivist Şahturna ve Şafak Melodi ve Şirin Ağdaşan’la.
Almanya Sanatçılar Birliği GEMA ve Basın Yayın Sendikası IG-Medien VER-DI'ye üyedir. Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (Musical Work Owners` Society of Turkey (MESAM) , Halk Ozanları Birliği,
bir çok Edebi Kurumlarda, bir çok ülkede Kültür, sanat ve toplumsal-sosyal platformlarda üye, yöneticidir. Ozan Şiar İnsanlık-dostluk ve paylaşım bahçesine sular taşır. Gül’üne şakır yaralı bülbüldür, vurgundur.
Kendi deyimiyle: Yar’dır, yarandır, ama, haykırandır! Büyük özveri, sabır ve aşkla nakşederek işlediği çok yönlü yapıtları, özgün besteleri, hep yenileyen, üreten edebi yazılarıyla renk cümbüşü, ’Özgün Şiirleriyle’ dünü bugüne, bugünü yarınlara taşıyan Ozan ŞİAR, davudi içli sesiyle sevdanın, umudun, mazlumun sesi
Barışın, Özgürlüğün, Esenliğin, birlik, dirliğin türkücüsüdür. Seçkin yapıtlarından: Güneşle Vurun Beni, Sevda Zarfına KUŞ olsam, Barış, Emek, Sevgi, Gönlümde Birsen. Yankı yapan şiirlerinden Ay Işığı Sevgi-
miz, Aslan‘ların tarihini, tilkilere yazdırdılar, İstanbul, gıtsın İs -Tan-bul; Gül hicrine bülbül inler, Yaralı Turna… Felsefi, edebi yazılarından, Çığlık, Sevdamız Güneştir, Ay Selam Durur, Sesin Sesi, Fikir Zikir Rantçıları, Kültür ve Sanat'ta birçok ilk’e imza atan üstat, soluklu, düzeyli çalışmalarıyla, çağlar ötesini kucaklıyor sevdalı koynunda. Memleketimizde ve yurt dışında pek çok sosyal ve toplumsal aksiyonlara öncülük ederek bedel ödeyen Ozan ŞİAR sıradan sanatçı olmadı. Güzelliklerle bezenmiş kaleme, çağlayan türkülere, engin yüreğe sahiptir. Paylaşımcı, ışık saçan yapıtları yürekleri ısıtmaktadır.
KÜLTÜR SANAT EDEBİ TOPLUMSAL ÖDÜLLER, ONUR BELGELERİ:
-Kültür Bakanı ONUR Belgesi HOŞGÖRÜ Konulu Şiir Yarışması ve Halk Kons. Katkıdan Dolayı 26.06. 1995
-AABF Uluslararası Şiir Yarışması ‘’Ateşlerde Dans Ettik’’ Şiiri Teşvik Ödülü 2004 Almanya
- Barış tarafından düzenlenen Ali Sami Yen stadyumunda 'Barışa Samah Dönenler' Yüzyılın Buluşması adlı görkemli etkinlikte ‘’Toplumsal Barış Ödülü'’ plaketi ile taltif edildi 12 Haziran 2005 İstanbul
-Türkiye Sakatlar Genel Merkezi Onur Belgesi 2005 Ayrıca pek çok plaketler, Onur Belgeleri...
-Müzik ve edebiyat başarılarının yanında, önemli sinema (Boje Buck) Film Projesinde rol aldı
Albüm ve kitap çalışmaları süren çok yönlü seçkin, özgün sanatçı, yazarlarımızdan Ozan ŞİAR gazete, dergilerde makaleleri, şiirleri yayınlanmakta, bir çok seçkin sanat, kültür, felsefi, toplumsal sitelerde yazar
lık yapmaktadır. Çok yönü sanatçı, yazar ve aktivisit Ozan ŞİAR başarılı öğrenciler yetiştirdiği ŞAHTURNA Kültür Sanat Evi'nde vd. sanat, kültür kurumlarında Sanat,Kültür ve Toplumsal çalışmalarını sürdürüyor.
Not: Bu yazı, araştırmacı, yazarların kitaplarından, çeşitli basın-yayından derlenmiştir...
 

AKADEMİSYEN;

Eray KAÇEN

Rize Üniversitesi Kültür ve Edebiyat Kulübü “Klâsik Türk Edebiyatı’nda Fuzûlî” adlı programı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Kemâl Tavukçu’nun konuşmacı olarak katılımı ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim elemanlarından Araştırma Görevlisi Eray Kaçen’in Fuzûlî’nin gazellerini saz eşliğinde seslendirmesi ile gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Orhan Kemâl Tavukçu, “Mazmuna Dair” adlı bir sunumla programa başladı. Sunumda Fuzûlî’nin ve diğer Divan Edebiyatındaki şairlerin beyitleri üzerinden örnekler vererek mazmunun açıklamasını yaptı. Prof. Dr. Orhan Kemâl Tavukçu, Fuzûlî’nin Su Kasidesi’nden bahsederken metin şerhi konusuna değindi.

“Şairin yaşadığı, hayatını geçirdiği coğrafya dikkate alınmalıdır ve hayatı da dikkate sunulmalıdır. Çünkü sanatçının hayatı mutlaka şiirine, eserine siner; bu bağlamda da Fuzûlî Kerbela’da yaşamıştır ve o bölgede akan bir Dicle Nehri vardır. Fuzûlî’nin Su Kasidesi’nde kendine konu olarak seçtiği su Dicle Nehri’dir” sözleriyle metin şerhi yapılırken dikkat edilmesi gereken bu önemli hususu vurguladı.

Prof. Dr. Orhan Kemâl Tavukçu, konuşmasını, “Her millet kendi damarlarından sızan şeyleri sanatsal hale getirir. Milletin kökünde Fuzûlî gibi şairlerin birikimden biraz da olsa, bu yüzyılda da yine aynı muazzam metinler ortaya çıkacaktır” sözleriyle tamamladı.

Prof. Dr. Orhan Kemâl Tavukçu’nun konuşmasının ardından Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Elemanlarından Arş. Gör. Eray Kaçen, Fuzûlî’nin gazellerini saz eşliğinde seslendirdi. Arş. Gör. Eray Kaçen’in saz eşliğinde gazelleri seslendirişi ve Prof. Dr. Orhan Kemâl Tavukçu’nun samimi üslubu, dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Rize Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İhsan Safi, SKS Daire Başkanı Adnan Er, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Ali Esir, RÜ akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Kişisel Bilgiler
Ünvanı :  Arş. Gör.  
Adı Soyadı :  Eray KAÇEN
Görevi :  Öğretim Elemanı
Birimi :  Fen Edebiyat Fakültesi
Bölüm :  Türk Dili ve Edebiyatı
Anabilim Dalı :  Yeni Türk Edebiyatı

 

Eğitim Bilgileri
  LİSANS: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi - Fen-Edebiyat Fakültesi - Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (2003-2007).

YÜKSEK LİSANS: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi - Sosyal Bilimler Enstitüsü - Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı (2010-2012).

DOKTORA: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi - Sosyal Bilimler Enstitüsü - Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı (2012-....).
Çalışma Alanları
  Modern Türk Edebiyatı, Roman ve Şiir İncelemeleri, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, Dünya Edebiyatı
Verdiği Dersler
   
Bulunduğu Görevler
  TSK - Yedek Subay (Asteğmen) - (2007-2008).

MEB - Öğretmen - (2008-2010).

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi - Araştırma Görevlisi - (2011-....).

Yakalandığı amansız hastalık neticesinde ömrünün baharında 23 Kasım 2015 tarihinde aramızdan ayrılarak hakkın rahmetine kavuşan sevgili kardeşimiz Eray Kaçen'i sevgi,saygı ve rahmetle anıyoruz.

Sevgili Eray;seni unutmadık,unutmayacağız!Mekanın cennet olsun.

 

 Yazar Ali Ekinciel

Yazar Ali Ekinciel 1984 de Ankara doğdu. Selçuk Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdikten sonra İngilterede bir yıl ingilizce eğitimi gördü.Daha sonra dört yıl kaldığı Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinde, Bilgisayar Programcılığı ve İngilizce Öğretmenliğinden mezun olup çeşitli kolejlerde dersler verdi.2014 yılında Türkiye'ye dönen yazar aynı yıl "Karabağ Güncesi" adlı kitabını yayınladı.Halen özel bir okulda İngilizce Öğretmenliği yapan yazar, haberolcek.com adlı haber sitesinde köşe yazarlığı yapmakta ve tarihi roman tarzında eserler vermektedir.

Üye Paneli

Duyuru ve Etkinlikler

Dernek Üye Girişi ve Aidat Toplama Hakkında
Pazar, 02 Eylül 2012
Dernek Üye Girişi... Devamı...
Dernek Üyelik Formu Hakkında
Pazar, 02 Eylül 2012
Dernek Üyelik... Devamı...
Hasan Ekinciel Teşekkür Mektubu
Pazar, 02 Eylül 2012
Hasan Ekinciel... Devamı...
Sabahattin Orhanlı Dernek Bağışı Hk,
Pazar, 02 Eylül 2012
Sabahattin Orhanlı... Devamı...

Sizden Gelenler

jtemplate.ru - free extensions Joomla